Animus – najlepsze usługi pogrzebowe w Grudziądzu

zakład pogrzebowy w Grudziądzu

Jedno z najpiękniejszych miast położonych nad Wisłą – stutysięczny Grudziądz zachwyca zabytkami architektury, budzi podziw bogatą przeszłością, oferuje wiele atrakcji dla turystów, których życzliwie przyjmują gościnni mieszkańcy. Do ważniejszych zabytków miasta zalicza się stare nekropolie.

Historia grobami znaczona

Grudziądz, podobnie jak wiele pomorskich miast w przeszłości zamieszkiwany był przez ludzi różnych narodowości, religii, kultur. W mieście działały cmentarze katolickie, ewangelickie, żydowskie. Tu także miejsce wiecznego spoczynku znaleźli żołnierze polegli w wojnach światowych.

Z dawnych cmentarzy ulokowanych niegdyś w centrum miasta pozostało sporo pamiątek. Nie przetrwał jedynie cmentarz żydowski zniszczony podczas II wojny światowej.
Do 2002 roku korzystano z Cmentarza Centralnego. Pochówki odbywają się tam nadal, ale większość zmarłych mieszkańców Grudziądza grzebana jest na nowym cmentarzu komunalnym w Kobylance przy ulicy Jaskółczej.

cmentarz w Grudziądzu

„Animus” – najlepszy zakład pogrzebowy Grudziądza

W Grudziądzu rocznie odnotowuje się około 1000 zgonów – codziennie klika rodzin staje przed problemem organizacji pochówku. Od lat zaufaniem darzony jest zakład pogrzebowy „Animus”. Właściciele i pracownicy firmy bardzo poważnie traktują i wypełniają swoją misję – pomoc i empatia są wartościami, którymi kierują się na każdym etapie współpracy z rodzinami zmarłych.

Dlaczego warto wybrać zakład pogrzebowy „Animus”

Firma „Animus” świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe – wystarczy kontakt telefoniczny, aby rozpocząć działania. W serwisie internetowym zakładu animus-grudziadz.pl podane są całodobowe numery telefonów, pod które można dzwonić na wypadek zgonu bliskiej osoby. Podczas osobistego spotkania z przedstawicielem zakładu ustalane są dokładnie kolejne działania i scenariusz ceremonii pogrzebowej. Doświadczeni przedstawiciele „Animusa” z łatwością przeprowadzą rodzinę przez zawiłości procedur urzędowych i odszkodowawczych, pomogą wybrać miejsce, ustalą z administrację cmentarza i księdzem terminy. Zakład pogrzebowy zajmuje się przygotowaniem grobu oraz ciała. W przypadku pogrzebu poprzedzonego spopieleniem zakład zajmuje się przygotowaniem dokumentacji, transportem, nadzorem nad kremacją.

W ofercie „Animusa” jest szeroka gama akcesoriów pogrzebowych. Tu także można zlecić przygotowanie nekrologów, kompozycji kwiatowych, oprawy medialnej i muzycznej, transportu.
Usługi pogrzebowe to nie wszystko – poza organizacją ceremonii pogrzebowych firma ma w katalogu ekshumacje oraz całoroczną opiekę nad grobami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *