Dlaczego warto zdecydować się na kremację zwłok?

kremacje

Kremacja zwłok to coraz częściej wybierana forma pogrzebu. Jest alternatywą dla tradycyjnego grzebania zmarłego w ziemi. Kremacje odbywają się obecnie w wielu punktach w Polsce. Coraz więcej zakładów pogrzebowych oferuje tę właśnie usługę swoim klientom. Ceremonia kremacji przewiduje uroczyste pożegnanie rodziny i bliskich ze zmarłym przed spopieleniem zwłok. Następnie zwłoki w prostej trumnie z lekkiego materiału trafiają do krematorium, gdzie w odpowiednich warunkach zostają spopielone. Bliscy zmarłej osoby otrzymują jej prochy w urnie, którą mogą pochować na cmentarzu tak samo, jak w przypadku tradycyjnego pogrzebu.

Warto zdecydować się na kremację zwłok, ponieważ jest to rozwiązanie najbardziej ekologiczne i bezpieczne. Urna z prochami zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż trumna z ciałem, co jest szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wiele cmentarzy w Polsce jest przepełnionych i ich teren musi być stopniowo rozszerzany.

kremacje

Taki sposób pochówku jest obecnie dopuszczany przez kościół katolicki, który w przeszłości radykalnie się mu sprzeciwiał, uznając za pogański i niegodny. W tej chwili nie ma z tym żadnego problemu. Uroczystość pogrzebowa spopielonych zwłok nie musi się niczym różnić od tradycyjnego pogrzebu w obrządku religijnym, z udziałem księdza.

Również koszt kremacji nie jest większy, niż koszt tradycyjnego pochówku w trumnie. Zwykle jest wręcz niższy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że trumny, w której spopiela się ciało, są wykonane z lekkich, tanich materiałów i są specjalnie przeznaczone do tego typu pochówku. Odchodzi więc koszt solidnej, drewnianej trumny, w której normalnie byśmy pochowali zmarłą osobę podczas tradycyjnego pochówku.

Kremacje w Krakowie oferuje zakład pogrzebowy Gabriel. Ofertę znajdziemy na stronie internetowej pod adresem http://www.gabriel24.pl/kremacje-krakow. Właściciele i pracownicy zakładu posiadają wieloletnie doświadczenie, więc możemy być pewni, że powierzone zakładowi ciało zmarłego będzie potraktowane z najwyższym szacunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *