Branża funeralna w Polsce: ciekawostki

pogrzeb

Branża funeralna w Polsce okresowo przechodzi dość intensywne metamorfozy. W ostatnich czasach na przykład dość wyraźnie na branży odciska się sytuacja Polaków, którzy zmuszeni są do emigracji zarobkowej. Polacy, którzy umierają za granicą, muszą zostać przetransportowani do Polski. Transport zwłok zza granicy do Polski staje się jedną z wiodących usług, oferowanych przez polskie zakłady funeralne.

Portale pogrzebowe

Portale funeralne to strony, na których można znaleźć listę sprawdzonych zakładów pogrzebowych z danej miejscowości wraz z danymi kontaktowymi, a także ogłoszenia branżowe i epitafia. Jednym z takich portali jest Funer. Przykładowo, jeśli szukają Państwo zakładu pogrzebowego z Jeleniej Góry, można go znaleźć na https://funer.com.pl/szukaj,Jelenia+Góra,20,1,1.html.

Zatrudnianie konsultantów pogrzebowych

Inne usługi pogrzebowe oferowane coraz chętniej przez firmy funeralne to poinformowanie wszystkich zainteresowanych o pogrzebie, a także pisanie ogłoszeń i przeprowadzanie korespondencji w imieniu bliskich osoby zmarłej. Niektóre agencje funeralne oddelegowują również konsultantów, którzy ściśle współpracują z klientem nad urządzeniem szczególnie dużego pogrzebu. Zatrudnienie firmy oferującej tego typu usługi pogrzebowe jest polecane szczególnie wtedy, gdy pogrzeb ma charakter państwowy.

Spalanie zwłok

Następnie, widoczna jest wzrastająca moda na spalanie zwłok. Spopielenie szczątków człowieka wydaje się być coraz bardziej akceptowalne dla Polaków. Ponadto, firmy funeralne masowo zajęły się organizowaniem styp. Organizacja styp to domena szczególnie dużych firm, które zajmują się obsługą pogrzebów. Warto skierować swe kroki do tego typu firmy, jeśli zorganizowanie pochówku osoby bliskiej nas przerasta.

Portfolio

Przed zatrudnieniem firmy pogrzebowej sprawdźmy, jaką flotę zaciąga do obsługi pogrzebu, jak wyglądają stroje pracowników, które zatrudnia dany zakład pogrzebowy oraz jaka jest oprawa przykładowego pogrzebu. O wszystko można zapytać na etapie negocjacji warunków umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *