Ile czasu mija od śmierci do pogrzebu?

usługi pogrzebowe

Utrata bliskiej osoby to zawsze traumatyczne przeżycie. Człowiek pod jego wpływem nie jest w stanie racjonalnie myśleć. Jednak po chwili przychodzi refleksja, iż pogrzeb krewnego wymaga od nas załatwienia tylu różnorodnych formalności. W ich zrealizowaniu może pomóc nam zakład pogrzebowy. Czym się kierować przy jego wyborze?

Po pierwsze ceną, jaką liczy sobie za wykonane usługi. Może to nieco przyziemne kryterium, ale nie ma co ukrywać, że organizacja pogrzebu to dość kosztowne przedsięwzięcie. Po drugie należy wziąć pod uwagę zakres wykonywanych usług. Prawdę mówiąc, im będzie on większy, tym lepiej. Po trzecie należy zasięgnąć opinii od innych klientów. Można to zrobić na przykład za pomocą forum internetowego i zamieszczonych na nim komentarzy. Po czwarte trzeba upewnić się, czy zakład pogrzebowy ma w swojej ofercie możliwość zorganizowania stypy. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w małym gremium, więc do jej zorganizowania wystarczy kilka godzin. Profesjonalny zakład pogrzebowy powinien również zapewnić oprawę muzyczną podczas ceremonii pochówku.

Ile czasu potrzeba na zorganizowanie pogrzebu?

Zazwyczaj potrzebne są co najmniej 72 godziny od momentu zgonu. Szczególnie w większych miastach procedura załatwiania wszelkich przedpogrzebowych formalności może nie pójść tak szybko. Wynika to z faktu, iż w jednym dniu może się odbyć nawet kilka ceremonii. W związku z tym należy jak najszybciej rozpocząć całą procedurę. Radom na szczęście ma dosyć dużą liczbę domów pogrzebowych, o najwyższym standardzie usług, toteż nie tworzą się na jego terenie długie kolejki oczekujących klientów.

A co z nietypowymi sytuacjami? Radom i z kryzysowymi sytuacjami umie sobie radzić. Do takich dochodzi na przykład, gdy nieboszczyk zmarł na zakaźną chorobę i trzeba pochować go w ekspresowym tempie, by nie dopuścić do epidemii. W takim wypadku formalności skraca się do maksimum 48 godzin, a prace nad przygotowaniem ciała trwają do godzin porannych. Usługi pogrzebowe w Radomiu świadczy firma Apokalipsa.

Tutaj następuje wydłużenie czasu między zgonem a pogrzebem, lecz nie ma się co temu dziwić, bo to normalna procedura. Nim sprowadzi się ciało, musi ono zostać poddane sekcji, a to trochę trwa. Przy czym pogrzeb organizuje się przeważnie do 7 dni od sprowadzenia zwłok do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *