Usługi pogrzebowe w Krakowie

Usługi pogrzebowe Kraków

Śmierć bliskiej osoby jest trudną chwilą. Ciężko wówczas skupić się na organizacji pogrzebu i dopełnieniu wszystkich związanych z tym formalności. Warto rozważyć zlecenie kompleksowej obsługi uroczystości ostatniego pożegnania profesjonalnej firmie.

Godne pożegnanie

Obecnie każdy zakład pogrzebowy oferuje szeroki wachlarz usług pogrzebowych. Profesjonalne firmy swoją usługę rozpoczynają od odbioru i transportu ciała zmarłego do zakładu pogrzebowego, przechowaniu go w chłodni do dnia pogrzebu lub kremacji, a następnie organizacji uroczystości pogrzebowej.

Pełna obsługa

Usługi pogrzebowe, szczególnie w dużych miastach jak np. Kraków, obejmują nie tylko bezpośrednią obsługę pochówku, ale również szereg opcji dodatkowych. Zakład pogrzebowy może pośredniczyć w zakupie trumny lub urny, wiązanek, zamówienia oprawy muzycznej czy nawet organizacji stypy.

Rynek usług pogrzebowych w Krakowie

Kraków to drugie co do wielkości i liczby mieszkańców miasto w Polsce. Na jego terenie znajduje się dwanaście cmentarzy, w tym najbardziej znany Cmentarz Rakowicki. W mieście funkcjonuje Zarząd Cmentarzy Komunalnych, który oferuje m.in. usługi pogrzebowe. Ponadto na terenie miasta istnieje wiele prywatnych zakładów pogrzebowych.

Który zakład pogrzebowy wybrać?

Wśród mnogości firm trudno wybrać tę, która w najlepszy sposób wypełni życzenie rodziny co do organizacji uroczystości pogrzebowej. Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć strony internetowe zakładów, by poznać zakres ich usług. Można również skorzystać z rekomendacji znajomych.

Dla wielu osób czynnikiem decydującym o wyborze konkretnej firmy pogrzebowej jest możliwość rozliczenia kosztu pogrzebu z zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez ZUS. Zakład pogrzebowy, na życzenie rodziny zmarłego, sam złoży wniosek o zasiłek i przeprowadzi cały proces bez konieczności wykonywania dalszych kroków przez żałobników.

Dalsza opieka nad grobem

Coraz częściej zdarzają się przypadki, gdy rodzina nie jest w stanie godnie zaopiekować się grobem bliskiego np. ze względu na dalekie miejsce zamieszkania. Wiele zakładów pogrzebowych w ramach swoich usług oferuje również późniejszą opiekę nad grobem – dbanie o czystość nagrobka, świeże kwiaty i znicze oraz porządek wokół grobu. Z pewnością jest to oferta godna rozważenia.

Wszystkie te usługi wykonują najlepsze zakłady zlokalizowane na terenie Krakowa oraz okolic, które możesz znaleźć na portalu FUNER pod tym linkiem https://funer.com.pl/szukaj,Kraków,20,1,1.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *