Usługi pogrzebowe w Białymstoku

Śmierć osoby bliskiej to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć każdego człowieka. Jeszcze bardziej dotyka, wtedy gdy dotyczy kogoś bliskiego, członka rodziny przyjaciela. Bardzo trudno jest się wtedy skupić na innych bardzo ważnych rzeczach, takich jak na przykład organizacja pogrzebu. Dobrze jest więc, że istnieją takie firmy, które oferują kompleksowe usługi pogrzebowe.

Do tych kompleksowych usług, zalicza się całą organizację pogrzebu od transportu ciała nieboszczyka z miejsca zgonu, przez pomoc w wyborze urny lub trumny, aż do spraw związanych z dokumentacją i rozliczeniem z urzędem i parafią.
Większość dużych zakładów pogrzebowych, a Białystok posiada kilkanaście takich zakładów, posiada własne spalarnie do kremacji zwłok i w specjalnych piecach krematoryjnych dokonuje spalenia nieboszczyka oraz umieszcza prochy w specjalnej urnie. Urna ta jest następnie zakopywana w ziemi lub zamurowywana w specjalnych miejscach na cmentarzu.
Prócz urn i trumien kremacyjnych, każdy zakład pogrzebowy posiada bardzo szeroki wybór trumien tradycyjnych oraz krzyży.

Firmy pogrzebowe same albo z pomocą współpracujących z nimi kwiaciarń wykonują wieńce oraz wiązanki żałobne.

Największe zakłady pogrzebowe posiadają do dyspozycji rodziny zmarłego własne domy pogrzebowe, które znajdują się przeważnie w okolicach cmentarzy. Można w nich zorganizować uroczystość poświęconą pamięci zmarłego, która w naszej tradycji nazywana jest stypą. Na uroczystość zaprasza się wszystkich, którzy przybyli niekiedy z odległych stron, pożegnać zmarłego i oddać mu ostatni hołd.

Oprócz profesjonalnej organizacji pogrzebu, bardzo ważną sprawą jest odpowiedni stosunek pracowników zakładu pogrzebowego do pogrążonej w smutku rodziny zmarłego. Liczy się tutaj oprócz dużego doświadczenia, przede wszystkim takt, delikatność, wrażliwość i wysokiej próby kultura osobista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *